9 Haziran 2014 Pazartesi

Mini-midi fırın kullanımında pratik bilgilerbeko beyaz eşya
Mini-midi fırın kullanımında pratik bilgiler


Az yer kaplayarak mutfağımıza ferahlık katan mini-midi fırınlar pek çok yiyeceğin yanı sıra kek, börek yapımı için ideal bir pişirici olarak dikkat çekiyor. Mini-midi fırın kullanımına dair püf noktaları öğrenmek isteyenler için birkaç pratik bilgiyi bir araya getirdik.
·         Fırınınızın ilk kullanımında izolasyon malzemeleri ve ısıtıcı elemanlarından kaynaklı bir koku oluşacaktır. Ürününüzü fırın konumunda, 200 derecede, içi boş olarak yarım saat kadar çalıştırarak bu kokuyu giderebilirsiniz.
·         Fırınınız alt ve üstte olmak üzere iki adet rezistansa sahiptir. “Izgara” konumu seçiliyken üst ısıtıcı, “fırın” konumu seçiliyken ise her iki ısıtıcı devreye girer.
·         Saat ve termostat düğmesi ile seçici anahtarı beraber açmazsanız, ısıtıcılar etki göstermez.
·         Pişirme esnasında üst yansıtıcı tepsinin yerinde olmasına dikkat edin.
·         Fırınınız çalışır konumdayken üst yüzeyi ısınabilir. Bu sebeple fırınızın üzerinde eriyebilecek maddeler bulundurmamaya çalışın.
·         Izgara veya şiş yaparken ön kapağını açık bırakın. Açık bırakmadığınız takdirde fırınınız çalışmayacaktır. Bu özellik fırınınızın kapak camını ve plastik bölümlerinin korunması için geliştirilmiştir.
·         Mini fırında ızgara yapmadan önce, ızgarayı koyup altına içinde bir miktar su dolu tepsi koyun. Böylece fırının içi daha rahat temizlenir ve yağlar etrafa saçılmaz.


1 yorum:

Unknown dedi ki...

Lezzetli olsa gerk :)))
Banada beklerim www.kiriksemsiye.blogspot.com
Sevgiler