12 Ağustos 2014 Salı

Ekmek Yapma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
beko ekmek yapma makinesiEkmek Yapma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?Yemek yapımında bizlere büyük kolaylık sağlayan pratik mutfak aletleri her geçen gün işimizi daha çok kolaylaştırıyor.  Evde ekmek yapma fikri zorlu görünse de piyasada bulunan ekmek yapma makineleriyle oldukça kolay bir hal alıyor. Bunun için ihtiyacınıza ve isteklerinize uygun bir makine almanız yeterli.
Peki ekmek yapma makinesi alırken nelere dikkat etmelisiniz?
Öncelikle ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinizi belirlemelisiniz. Daha sonra bütçenize uygun ve kaliteli bir makine seçebilirsiniz.
Makine alırken ilk düşünmeniz gereken konu, ne kadar ekmek tükettiğiniz. Kalabalık bir aileye sahip olup olmamanız, az veya çok yemeniz bu konuda belirleyici faktörler olabilir. Günde veya haftada ne kadar ekmek yediğinizi düşünerek, makinenizin kapasitesini ona göre belirlemenizde fayda var. Yalnız evde yapılan ekmekler fırından alınanlara göre daha doyurucu ve besleyici olduğundan bunu göz önünde bulundurarak bir seçim yapın. Genelde 500 gramlık, 750 – 900 gramlık ve 1000 gram üzeri olmak üzere üç farklı kapasitede ekmek makineleri bulunmakta. Bu durumda bir fırın ekmeğini kaç öğünde yediğinizi, ne kadar sıklıkta misafir ağırladığınızı ve büyük ekmeğe ihtiyaç duyup duymayacağınızı dikkate alarak bir seçim yapmanız sağlıklı olacaktır. 
Diğer bir detay ise; ekmek yapma makinesi için mutfağınızda yeterli bir alan olup olmayışıdır. Büyük ekmek yapmak istedikçe makinanın büyüklüğü de artacaktır. Ayrıca yayvan ve dik şekilde kalıplara sahip değişik tasarımlar yer açısından farklı alternatifler ortaya koymaktadır. Mutfağınızdaki alana uygun bir tasarım seçmenizde yarar var. Makinanızı yerleştireceğiniz alan da bu noktada önemli. Çalışma esnasında sürekli başında durmanız gerekmeyeceği için elinizin altında bulunması, tezgahta yer kaplaması gerekmiyor. Dolabınızın içinde veya kapalı balkonunuzda saklayabilirsiniz.
Farklı amaçlarla kullanmak istiyorsanız geniş özellikli bir makine seçin. Fransız ekmeği, kepek ekmeği, çavdar ekmeği gibi farklı ekmek türlerinin yapımına yönelik programlara sahip olmasına dikkat edin. Ekmek makinanızda tart, kurabiye hamuru hazırlamak istiyorsanız hamur yoğurma programı olup olmadığını kontrol edin. Evde kendi ellerinizle yaptığınız mayalı hamuru ekmek yapma makinesinde daha kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.
Ekmeğinizin istediğiniz saatte pişmesini istiyorsanız zaman ayarlayıcısı olan makineleri tercih edin. Ekmeğinizin malzemeleri koyun ve pişmesini istediğiniz saati önceden ayarlayın. İşten eve geldiğinizde ya da sabah kahvaltınızda sıcacık, mis kokulu ekmeğiniz sizi karşılasın.
Ev eşyaları için her türlü ihtiyacınızı bulabileceğiniz Beko web sitesini www.beko.com.tr adresinden ziyaret edebilirsiniz.

1 yorum:

seolara dedi ki...

Paylaşımlarınız çok başarılı, sitenizi ilgiyle takip ediyorum..
www.cay-makineleri.com